ENERGA otwiera pierwsze ekologiczne Biuro Obsługi Klienta. Do jego modernizacji i wyposażenia zostały użyte przyjazne środowisku materiały. Wkrótce w innych miastach powstaną kolejne takie placówki. Grupa ENERGA to największ
Nowe wyniki badań sugerują, że emisje metanu z paszy oraz emisje tlenków azotu wytwarzane przez europejskie rolnictwo są w pełni kompensowane przez biotopy obniżające zawartość dwutlenku węgla w postaci lasów, obszarów tra
Tylko tydzień pozostał na zdobywanie kilometrów dla swojego regionu. Uczestnicy akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” przejechali już łącznie ponad 65 000 kilometrów. W rankingu prowadzi w
Informacja prasowaGrajewo, 30 września 2020Marnowanie żywności to poważny, globalny problem natury zarówno ekonomicznej, środowiskowej jak i etycznej. Każdego dnia wyrzucane są tony jedzenia, co przyczynia się do niszczenia
WARSZAWA, 22.01.2020 r.Czy jesteś locavore?Locavore – trend, który szturmem zdobył Amerykę, odważnie wkracza do Polski. Do mody na zdrowsze odżywianie, produkty bio oraz życie less waste dołącza zjawisko świadomego robien
Raport zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON zdobył nagrodę internautów w siódmej edycji konkursu ?Raporty Społeczne?. Jego wyniki ogłoszono 3 grudnia w Ministerstwie Gospodarki. …
„Słoneczne” ciepło dzięki aluminiumObecnie tak bardzo brakuje nam promieni słońca. Dlatego warto zakupić grzejnik, który wytwarza ciepło zbliżone do promieniowania słonecznego. Dzięki zastosowaniu w nim płyty promieniu
Badania unijne wskazują na poważne zagrożenie genetyki roślin arktycznych przez zmiany klimatuZespół austriackich, francuskich i norweskich naukowców odkrył w toku nowych, finansowanych ze środków unijnych badań, że temper
Nośniki energii są coraz droższe. Rosną ceny energii elektrycznej, gazu, węgla czy oleju opałowego. Dlatego bardzo ważne jest wdrożenie oszczędności, tak by nakłady na utrzymanie domu lub mieszkania były jak najniższe. Wpr
Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i popierają programy wymiany piecówTrwa kolejna zima w trakcie której Polacy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Od kilku dni kraj znów tonie w smogu, a władze wielu miejscowości apelowa�