Wbrew pozorom, inwestowanie w technologie energooszczędne to nie tylko chwilowy trend będący odpryskiem mody na ekologię. Dążenie do zbudowania budynku prawie zeroenergetycznego, w Polsce wciąż postrzegane często jako wynik fa
Międzynarodowy zespół naukowców pod przewodnictwem czeskiego Uniwersytetu Masaryka opracował nową metodę poprawy charakterystyki funkcjonalnej enzymów. Beneficjenci tego odkrycia to podmioty branży medycznej, chemicznej oraz s
Łódź, 22 października 2020 r.Informacja prasowaCzy do Polski dotrze „fala renowacji”?Komisja Europejska opublikowała Renovation Wave StrategyPostępujące zmiany klimatu i działania wpływające na degradację środowisk
21 czerwca 2013 roku w siedzibie firmy Unilever w Warszawie odbył się finał konkursu ?Create Better Future? skierowanego do organizacji studenckich. Wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty poświęcone zagadnieniu zrównoważone
Data 25 stycznia 2021Epidemia przyspieszyła cyfryzację, a z nią rozwój OZEGDAŃSK – Aż trzy na cztery firmy z branży technologicznej, medialnej, finansowej i telekomunikacyjnej przyspieszyło cyfryzację wskutek epidem
Jednym z warunków wstąpienia Polski do Unii Europejskiej było zlikwidowanie do 2009 roku wysypisk śmieci nie spełniających podstawowych norm ekologicznych. Polska zobowiązała się do stworzenia nowoczesnej i skutecznej po
Kompleks biurowy Eurocentrum w Al. Jerozolimskich w Warszawie będzie maksymalnie wodo- i energooszczędny. Dzięki wykorzystaniu wody deszczowej do spłukiwania toalet czy powietrza z zewnątrz do schładzania powietrza wewnątrz, kos
Kiedy w domu pojawia si? dziecko, okazuje si?, ?e lista rzeczy niezb?dnych do szcz??cia malucha nie ma ko?ca. Coraz cz??ciej rodzice s? jednak negatywnie nastawieni wobec nachalnego i wszechobecnego nurtu konsumpcjonizmu. W odpowi
Ekologiczne postanowienia noworocznePoczątek roku to czas, który sprzyja refleksjom nad swoimi działaniami oraz nowymi planami. Przedstawiamy więc noworoczne eko postanowienia, które warto wcielić w życie w 2021 roku i utrzyma�
22 marca 2013 r. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawarł umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracę przy współfinansowaniu przedsięwzięć w ramach programu ?Efektywne wykorzystanie